Objednávky přijímáme na tel. +420 732 573 870

Baňkování


Baňkování (vakuoterapie) je tisíce let stará medicína pocházející zřejmě ze staré Číny.

Je to jedinečná účinná masážní a léčebná technika, při které dochází k velmi intenzivnímu prokrvení masírované části. Její jedinečnost spočívá v uvolňování napětí a vysávání škodlivin z těla podtlakovými skleněnými baňkami.

Baňkování způsobuje prokrvení, které bychom jenom ruční masáži těžko docílili.

Přesměruje krev z větších tepen do kapilár, zvýší přísun živin ke tkáním a počet červených a bílých krvinek.

Čistí kožní povrch od jedovatých látek, odstraňuje blokády a stuhlé svaly, zlepšuje prokrvování svalových tkání a buněk, detoxikuje organismus, příznivě působí na lymfatický systém, příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním, baňkování také odstraňuje problémy s močovým měchýřem, pomáhá při gynekologických potížích nebo vynechání periody, přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli, pomáhá při rýmě nebo jiných onemocněních a migrénách.

Baňkování dosahuje také skvělých účinků při léčbě různých otoků.

Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.
Použití baněk se kombinuje s technikou klasické masáže.

Princip baňkování
Na povrch kůže (v oblasti zad, podbřišku, lokte, kyčelního kloubu, kolen, chodidel nebo kotníku) se přikládají speciální baňky určené k baňkování, ve kterých je po přiložení vytvořen podtlak (vakuum). Poté je kůže a povrchová vrstva svalů vtažena dovnitř a držena v baňce. Při klasickém baňkování se používají skleněné baňky a k vytvoření podtlaku slouží zažehnutý lihový tampón upevněný do pinzety nebo peánu, který se před lokální aplikací na chvíli vloží do baňky. Dále se baňky mohou předem nahřát a při jejich ochlazování se vytváří podtlak.


Pomoc při odstranění celulitidy
Při masážním (pohyblivém) baňkování se pracuje pouze s jednou baňkou, která je mírně přisáta na pokožku těla a masíruje se s ní ve směru toku lymfy. Při této masáži dochází k detoxikaci organismu, prokrvení řady tkání a maximální relaxaci. Zvláště pak ženy ocení odstranění celulitidy touto metodou v oblasti stehen, hýždí, paží nebo břicha.

Pro koho je vhodné baňkování?
 
Pro ty, kteří trpí bolestmi hlavy, migrénou, bolestí zad, bolestivou menstruací, ledvinovými obtížemi, tenisovým loktem, bolestí kolenního kloubu, celulitidou, rýmou, astmatem, zánětem průdušek, revmatickými obtížemi, chronickou zácpou atd.

Pro koho není vhodné baňkování? 
Baňkování není vhodné pro osoby trpící celkovou infekcí, horečkou, celkovým tělesným vyčerpáním, popáleninami, trombózami, křečovými žilami,  otevřenými ranami nebo hnisavou infekcí. Baňkování není vhodné pro ženy v období těhotenství a v období menstruace.

Baňkování Čáslav - Kutná Hora
bankovanimasaz 


©3IT 2024 Tento web vytvořila společnost 3IT. Chcete také vlastní prezentaci?